• Jiří Motejl

Jiří Motejl.

Automatické kotle

Dodáváme a montujeme automatické kotle na dřevo, pelety a brikety značek Atmos, Verner, Hoxter, Rojek, Viadrus, Ekoefekt, Benekov a Varimatic.

ver             atmos logo                 

JAK AUTOMATICKÝ KOTEL FUNGUJE

Jedna z výhod automatických kotlů je patrná již z jejich názvu, jsou téměř či zcela samoobslužné. To se týká nejen automatického zapalování, ale i dopravy paliva do kotle nebo vynášení popela mimo spalovací prostory. Automatické kotle mají i jiné přednosti, mezi které patří třeba možnost spalování ekologického paliva a nízké provozní náklady nebo paměť pro několik druhů paliv. Některé funkce kotle nemají v „základní výbavě“ a je třeba počítat s jejich dokoupením – jde například o zmiňované vynášení popela nebo o lambda sondu (měří kvalitu spalin a řídí množství přiváděného vzduchu, spalování paliva je pak efektivnější).kotle2

Automatický kotel na určité druhy paliva (např. dřevní pelety) může být plně automatizovaný, ke kotlům na spalování uhlí je nutné přicházet jedenkrát denně či jednou za tři dny, a to kvůli vysypání popela a doplnění paliva do násypky. V obou případech se však jedná o samostatný topný prvek, který si umí poradit se zapálením paliva i s jeho dopravou k hořáku. Násypky paliva jsou různého objemu, čím menší násypka je, tím častěji je nutné kotel obsluhovat a doplňovat ji. Násypky mohou být součástí kotle nebo jsou umístěny mimo kotel (externí zásobníky). Odtud je palivo dopravováno šnekovým dopravníkem až do hořáku kotle.

O firmě

Při své práci používáme nejmodernější vybavení a postupy. Přestože jsme ve srovnání s konkurencí levní, odvádíme rychlou a kvalitní práci. Desítky spokojených zákazníků a nedávno získaná pečeť Kvalitní firma jsou toho důkazem. Číst dále...

Kontakt

  • Jiří Motejl
  • Adresa: Židovice 138, 411 83 Hrobce
  • Tel: +420 603 775 329
  • Email:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.