• Jiří Motejl

JiЕ™Г­ Motejl.

Spalinové systémy

Spalinové systémy Brilon

Spalinové systémy BRILON jsou špičkovým produktem renomovaného německého výrobce, který se specializuje na plastové systémy odvodů spalin již od roku 1994. Výrobce spalinových systémů BRILON si díky svým zkušenostem, perfektní kvalitě a zejména nadstandardní technické podpoře nabízených produktů získal vedoucí postavení v OEM dodávkách pro přední výrobce kondenzační techniky v celé Evropě.

Spalinové systémy BRILON s certifikací CE jsou určeny pro nízkoteplotní a kondenzační kotle s maximální teplotou na hrdle spotřebiče 120 °C a umožňují jak podtlakový, tak přetlakový provoz. Spojení jednotlivých částí se děje pomocí hrdlových spojů se speciálním těsnícím kroužkem odolným agresivnímu působení kondenzátu, u některých typů (například u fasádních provedení nerez/plast) pak navíc svěrnou objímkou.

Výraznou předností spalinových systémů BRILON je ucelený a plně kompatibilní stavebnicový sortiment, který umožňuje sofistikované řešení všech známých způsobů odvodů spalin bez nutnosti přijímání mnohdy bolestivých kompromisů doposud známých z každodenní praxe.

Pro spalinové systémy BRILON je na českém trhu nabízena stejná nadstandardní technická podpora jako na všech ostatních trzích po celé západní Evropě.

Těžiště technické podpory spalinových systémů BRILON tvoří garantované výpočty spalinových cest. Vlastní výpočet je zpracováván na panevropském výpočtovém software KESA–ALADIN, který díky své detailní propracovanosti a průběžně aktualizované databázi kotlů vždy prověří a zoptimalizuje návrh odvodů spalin pro danou aplikaci a zvolený kotel a umožní tak předejít nepříjemným komplikacím. Tato služba je poskytována zákazníkům obratem a bezplatně. Pro zájemce z řad odborné veřejnosti jsou pořádány pravidelné cykly školení spalinových systémů BRILON, kde lze na základě registrace obdržet výpočtový software KESA-ALADIN s českou lokalizací zdarma.

V rámci prodejní podpory spalinových systémů BRILON jsou pro zjednodušení kompletace a vyloučení chyb při specifikaci jednotlivých komponentů pro požadovaný způsob řešení odvodů spalin připraveny tzv. „komínové sady“. Princip je zcela jednoduchý. Každá sada obsahuje veškeré nutné komponenty podle svého určení kromě běžné metráže trubek. Postačí tedy objednat danou sadu + potřebný počet trubek podle výšky komínu a smontovat odvod spalin dle dodaného schématu tak snadno, jako to dělají děti se stavebnicemi LEGO.

Podlahové vytápění

PROČ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Pro podlahové vytápění se rozhoduje stále větší počet domácností. Volí si je především lidé, kteří si nově opravují byt nebo si staví bydlení zcela nové. Samozřejmě, že se názory na využití tepla z podlahy různí, ale pokud se člověk řídí při pořizování tohoto způsobu vytápění radami odborníků a lékařů, nemůže udělat chybu.

Podlahové topení může být teplovodní nebo elektrické. Oba tyto systémy se mohou vhodně doplňovat. U teplovodního vytápění se musí pečlivě provést tlakové zkoušky ještě před zabetonováním, aby se při náhodném úniku vody z trubek nemusela bourat celá podlaha. Při instalaci podlahového topení by se před pokládáním čisté podlahy měla provést topná zkouška. Trubky se totiž teplem roztahují, a tak potřebují prostor. Při zanedbání tohoto postupu by se mohla hotová podlaha porušit.

Vytápění z podlahy ušetří místo i v malém bytě

Podlahové vytápění patří mezi ekologické systémy vytápění. Jeho úspora energie činí až 30 % oproti klasickým systémům vytápění. Podlahové vytápění může být i zdravotní výhodou pro alergiky, protože vzduch cirkuluje minimálně, nevíří se prach a povrchová teplota zdroje tepla je nízká. V neposlední řadě ušetří lidé, kteří si pořídí podlahové vytápění, životní prostor, protože nikde nepřekáží topná tělesa a z topného systému jsou vidět pouze termostaty – nic tedy nebrání libovolnému rozmístění nábytku, koberců a dalších doplňků. Hlavní funkcí topného systému není pouze dosažení určité teploty. Stejně důležitým faktorem je dosažení takzvané tepelné pohody. Jedním z faktorů, které tepelnou pohodu určují, je podíl sálavé složky tepla a vertikální rozložení teplot. Tato hodnota je určena především volbou topného systému. Podlahové vytápění je z tohoto hlediska jedním z nejvhodnějších systémů, neboť se nejvíce přibližuje přirozenému rozložení teploty v přírodě. Slunce, které je hlavním zdrojem tepla pro Zemi, ohřívá její povrch, od kterého se pak ohřívá vzduch. Teplý vzduch stoupá vzhůru, kde se mísí s chladným a jeho teplota klesá. Podlahové vytápění vytváří díky svým vlastnostem klima podobné přirozenému rozložení teplot. Podlaha má povrchovou teplotu 24 – 26 °C, několik centimetrů nad povrchem klesá teplota vzduchu na 20 – 22 °C a tato hodnota se nemění až do výšky asi dvou metrů. U systémů s radiátory je naopak rozložení teplot poměrně nepřirozené. Vzduch ohřátý tělesem radiátoru stoupá nahoru, přesouvá se podél stropu na druhou stranu místnosti, chladnoucí klesá k zemi a studený se vrací při zemi zpět k tělesu radiátoru. Tento neustálý pohyb způsobuje víření prachu. Díky vysoké povrchové teplotě těles dochází zároveň k přepalování prachu.

Nejvýhodnější krytinou na podlahové vytápění je dlažba

Podlahové teplovodní topení je ideální k napojení na kondenzační kotel, solární systémy nebo tepelné čerpadlo, které čerpá svoji energii například ze zemního vrtu, studny či vzduchu. Nejvhodnější krytinou na podlahové topení je zřejmě dlažba, která dobře vede teplo, ale není problém použít jako krytinu laminátové podlahy, parkety či koberce. Topné kabely se ukládají v betonové vrstvě plovoucí podlahy, která je tepelně izolována od podkladu a obvodových stěn dilatačními spárami, vyplněnými tepelnou izolací. Tyto spáry zabraňují mechanickému poškození stavebních konstrukcí vlivem tepelného rozpínání a současně zamezují vzniku takzvaných tepelných mostů. Topnými kabely lze také vytápět prostory s celodřevěnou konstrukcí podlahy. Jako izolace se zde používá minerální vata. Instalovaný topný výkon nesmí překročit 80 W/m2. Topné kabely jsou upevněny k pletivu, které je napnuto nad minerální izolací. Vzdálenost topných kabelů od dřevěné konstrukce musí být nejméně 30 mm. Místo průchodu topného kabelu trámem je nutno izolovat nehořlavou podložkou. Celý systém by měl být řízen regulátorem s čidlem teploty v podlaze.

O firmě

Při své práci používáme nejmodernější vybavení a postupy. Přestože jsme ve srovnání s konkurencí levní, odvádíme rychlou a kvalitní práci. Desítky spokojených zákazníků a nedávno získaná pečeť Kvalitní firma jsou toho důkazem. Číst dále...

Kontakt

  • Jiří Motejl
  • Adresa: Židovice 138, 411 83 Hrobce
  • Tel: +420 603 775 329
  • Email:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.